loading

Nahrávání nových nabídek může zabrat i několik minut. Počkejte prosím.

login ico
Uživatelské jméno

Heslo

V případě zapomenutého hesla jej můžete OBNOVIT, nebo se jednoduše REGISTROVAT
login ico
Email zadaný při registraci

Po zadání platného emailu Vám dorazí zpráva na zadaný mail. V ní naleznete další kroky pro obnovení hesla.
Návrat k přihlášení.
NaplánujSvatbu.cz | NaplánujStavbu.cz | NaplanujRodinu.cz | NaplanujUbytování.cz | NaplánujChov.cz
 
MístoPráce.cz » Poradna » Hledání práce » Broker XTB a jeho obchodní platformy

Broker XTB a jeho obchodní platformy

Hledání práce

Společnost XTB patří na českém trhu mezi nejvyhledávanější brokery s přístupem na tradiční akciové burzy. Dnes se zaměříme na netradiční problém, který musí řešit každý začínající obchodník u XTB: Kterou obchodní platformu vybrat? Broker totiž nabízí hned dvě kvalitní platformy: MetaTrader 4 a xStation 5.

Obě platformy jsou dostupné v desktopové i webové verzi, takže se nemusí stahovat ani instalovat. Spustíte je totiž v klasickém internetovém prohlížeči. Rozdíl je patrný ale už na první pohled, protože zatímco MT4 vypadá jako složitý obchodní terminál, xStation 5 vsází na jednoduchost a moderní design. Jaké jsou ale skutečné přednosti těchto platforem?

Platformy brokera XTB

MT4 (MetaTrader 4) je mezi obchodníky již kultovní platformou, která nemá v mnoha ohledech konkurenci. Obě platformy nabízí širokou škálu analytických nástrojů a pokročilé grafy, avšak platforma MT4 je o něco bohatší. Přes MetaTrader můžete navíc vytvářet vlastní automatické obchodní systémy a testovat jejich úspěšnost na historických datech. I přes svoji komplexnost však platforma zůstává intuitivní a každý, komu není práce s počítačem cizí, si platformu brzy osvojí. Broker XTB nabízí webovou verzi platformy, verzi pro stolní počítače, tablety a obchodní aplikaci pro mobily.

Začínající obchodníci ocení spíše druhou dostupnou platformu xStation 5. Jedná se o rychlou webovou platformu s uživatelsky přívětivým rozhraním a ovládáním. Kromě pokročilých funkcí zde nechybí ani základní nástroje jako tržní sentiment, které ukazují aktuální náladu trhu (zda převládá nákup nebo prodej). Platforma xStation 5 je u brokera XTB ke stažení také ve verzi pro stolní počítač, chytré mobilní telefony nebo chytré hodinky.

Testujte na demo účtu

Obchodní platformy XTB si můžete bez rizika otestovat díky bezplatnému demo účtu. Jedinou nevýhodu je, že demo účet je aktivní pouze na 30 dní od registrace. Pro dlouhodobé testování strategií tedy demo účet asi nevyužijete, ale na srovnání platforem a jejich otestování jeden kalendářní měsíc opravdu stačí.Mistoprace.cz | Všechna práva vyhrazena.| Mapa